received 1888319258277318

Εκδήλωση για την παγκόσμια ημέρα ατόμων με αναπηρία

received 279699251242926

Στο πλαίσιο της παγκόσμιας ημέρας ατόμων με αναπηρία η οποία καθιερώθηκε να τιμάται κάθε χρόνο στις 3 Δεκεμβρίου, διεξήχθη στο σχολείο μας εκδήλωση την 5/12/2023. Στην εκδήλωση έγινε παρουσίαση των μορφών αναπηρίας, για τις δυσκολίες που υπάρχουν και πως αντιμετωπίζονται.

Έγινε παρουσίαση των διοργανώσεων που πραγματοποιούνται τόσο σε χορευτικό όσο και σε αθλητικό πλαίσιο. Την εκδήλωση μας τίμησαν με την παρουσία τους ο κύριος Τσαρούχης Θεόδωρος, μέλος της Περιφερειακής Ομοσπονδίας ΑμεΑ Πελοποννήσου, Αγγελής Μάριος αθλητής στο άθλημα Boccia, χορευτής της σχολής χορού THISability Creative Dance και η κυρία Ζούγρη Δήμητρα Φυσικοθεραπεύτρια, συνεργάτης της σχολής χορού THISability Creative Dance.

Ακολουθεί βίντεο με χορευτική επίδειξη των καλεσμένων – χορευτών Αγγελή Μάριου και Ζούγρη Δήμητρα

Χορός!